Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ks. Przemek „Kawa” Kawecki: to są pytania, które ludzie sobie bardzo często stawiają

fot. G.Kasjaniuk

Gościem w audycji jest ks. Przemek „Kawa” Kawecki. Rozmawiamy w kontekście ostatniej książki „# Kawa z Bogiem, czyli jak zrozumieć to, w co wierzę”.

Czy o względy Pana Boga należy zabiegać? Jak w relacji z Bogiem zagospodarować własną kreatywność? Czy warto chodzić do kościoła, jeśli nie czujemy, że warto? Skoro Pan Bóg może wszystko, dlaczego nie czyni wszystkiego, o co go prosimy? Dlaczego Kościół ma problem z seksem przed ślubem? Pytania w książce „# Kawa z Bogiem” zadaje Katarzyna Szkarpetowska, dziennikarka, etyk, autorka bestsellerowych książek Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego oraz Jego portret. Opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim.

Człowiek to taka istota, która zrobi wszystko za odrobinę miłości. Mój kolega Kuba z zespołu Cuba de Zoo śpiewa, że czujemy się często jak bezpański pies – próbujemy łasić się do innych, żeby nas głaskali choć przez chwilę… Aby zostać pogłaskanym, aby usłyszeć coś miłego, jesteśmy w stanie podejść dosłownie do każdego. A tak naprawdę jest tylko jedna ręka i jeśli ona nas pogłaszcze, to poczujemy pełnię – ręka Boga.

Na pytania odpowiada ksiądz Przemek „Kawa” Kawecki, wychowawca młodzieży, dziennikarz, pracował w TVP i Religia.tv. Tworzył projekt „Hip hop Dekalog”, „Osiem błogosławieństw” i magazyn „Drakka – Pismo dla grzeszników”. Autor książek Siła serca kontra siła pięści oraz Coś do kochania i frytki na wynos. Prowadzi Ośrodek Młodzieżowo – Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą.

Myślę, że Pan Bóg nas słucha bardzo cierpliwie, tylko że my zawsze mamy jakiś plan A, a On ma często plan B (śmiech). Spełnia oczywiście te nasze prośby, które mają przynieść nam dobro, ale tak jakby dookoła. Czasami spełnia natychmiast – tu i teraz. Modlimy się i jest! Uzdrowienia, uwolnienia, cuda… Ale najczęściej jest to bardzo pedagogiczna droga dochodzenia do daru. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie.

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w  programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

Redakcja: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV