Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ks. Przemysław Lewiński: To świat różnych odcieni, różnych kultur

Nad brzegiem Nilu Błękietnego

Gościem w audycji jest ks. Przemysław Lewiński  sekretarz Nuncjatury Apostolskiej w Sudanie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy prosto z gorącej Afryki, gdzie nawet zimą temperatura rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza.

Od ponad dwóch lat mieszka nad brzegiem Nilu Błękitnego w Chartumie, stolicy Sudanu. Jest dyplomatą (ukończył Papieską Akademię Dyplomatyczną), ale nie przeszkadza mu to działać w lokalnych grupach stworzonych przez i dla tamtejszych chrześcijan. Wspiera szkołę dla dzieci uchodźców z Sudanu Południowego, sierociniec prowadzony przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości czy murzyńską wspólnotę stworzoną przy szkole misjonarzy kombonianów.

To świat różnych odcieni, różnych kultur. To przedsionek z jednej strony do Afryki, a z drugiej do Bliskiego Wschodu i świata arabskiego. W Sudanie jesteśmy pomiędzy

– mówił ksiądz Przemysław Lewiński.

Ks. Przemysław Lewiński wstąpił do seminarium duchownego w roku śmierci Jana Pawła II.  Szczególnym w tym względzie jest zatem fakt, że chartumska nuncjatura, w której pracuje ks. Przemysław, jest miejscem, które na początku lat dziewięćdziesiątych odwiedził papież Polak.

Pokolenie JP II, to cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II.  Zaprasza Marek Lewiński.

Posłuchaj audycji pokolenie JP II

Redakcja: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sudan, Marek Lewiński, ks. Przemysław Lewiński
Nad brzegiem Nilu Błękietnego
Dwaj bracia nad brzegiem Nilu. Wieczorna audycja Pokolenie JPII prosto ze stolicy Sudanu

„To świat różnych odcieni, różnych kultur. To przedsionek z jednej strony do Afryki, a z drugiej do Bliskiego Wschodu i świata arabskiego. W Sudanie jesteśmy pomiędzy”...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV