Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Książę Karol ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Fot. PAP Life

Brytyjski następca tronu, 71-letni książę Karol, ma koronowirusa – podał rzecznik prasowy księcia Walii. Choroba przebiega u niego łagodnie. Media spekulują, że mógł się zarazić od księcia Alberta z Monako, który również jest chory na koronawirusa.

Badaniu na obecność koronawirusa została także poddana żona księcia Karola, Kamila – księżna Kornwalii nie jest zarażona.

Syn Elżbiety II odbywa kwarantannę w zamku Balmoral, szkockiej posiadłości należącej do rodziny brytyjskiej rodziny królewskiej.

Rzecznik księcia Walii poinformował, że brytyjski następca tronu ma łagodne objawy koronawirusa, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i od kilku dni pracuje w domu.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Karol zaraził się od księcia Alberta z Monako (jego stan zdrowia również jest zadowalający). Arystokraci spotkali się 10 marca podczas wydarzenia organizowanego w Londynie, związanego z organizacją humanitarną WaterAid.

Informacja o chorobie Karola jest szczególnie niepokojąca z uwagi na fakt, że na szwank narażone jest zdrowie jego sędziwej matki – Elżbiety II. Książę Walii po raz ostatni widział królową 12 marca w Buckingham Palace. Rzecznik pałacu powiedział, że królowa czuje się dobrze.

Rodzina królewska liczyła się z zagrożeniem, że ktoś z jej kręgu może zachorować na koronawirusa. Dlatego, dla bezpieczeństwa, jej członkowie są rozproszeni po Wielkiej Brytanii. Królowa i jej mąż książe Filip są w Winsdorze, a książę William i księżna Kate w Norfolk. Z kolei księżna Kamila przebywa razem z księciem Karolem w Barmoral.

 

Źródło: PAP Life
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakażenie, koronawirus, Książę Karol
Bliższe spotkania – 25.03.2020

Wakacje kredytowe oraz dieta antywirusowa - to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiał Maciek Świniarski.  W Polsce obowiązuje stan epidemii. Wiele firm zostało dotkniętych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV