Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Książka IPN-u o historii regionu Warmii i Mazur po 1945 roku

Naczelnik olsztyńskiej delegatury IPN dr Waldemar Brenda, fot. A. Piedziewicz

Olsztyńska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej wydała książkę poświęconą historii regionu. „Warmińsko-Mazurskie studia z historii najnowszej” to dzieło 12 osób, poświęcone historii Warmii i Mazur po 1945 roku.

W publikacji można znaleźć tematy nie kojarzone zazwyczaj z codzienną pracą Instytutu. Jest m.in. dział poświęcony dziedzictwu kulturowemu. „W tym dziale znajdziemy artykuł o tym, co pozostało z niemieckich upamiętnień pomnikowych po 1945 roku na Warmii i Mazurach. Jest artykuł powstały na podstawie ankiet wśród gimnazjalistów o wielokulturowości regionu. Czy bardzo interesujące opracowanie o interakcji między zwiedzającym muzeum a samą instytucją muzealną” – wymienia naczelnik olsztyńskiej delegatury IPN dr Waldemar Brenda.

Książka zawiera też m.in. spis książek i artykułów poświęconych historii Warmii i Mazur po 1945 roku. Kolejny tom olsztyński IPN planuje wydać za rok.

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IPN
Czerniachowski trafi do skansenu pomników komunizmu

Władze Pieniężna przekazały Instytutowi Pamięci Narodowej zdemontowane popiersie sowieckiego generała Iwana Czerniachowskiego. Będzie to pierwszy eksponat w zbiorach skansenu dawnych pomników komunistycznych, który zamierza stworzyć ta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV