Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto będzie rządził w olsztyńskiej radzie miasta? Przedstawiamy opinie radnych

Fot. I. Malewska

Są zmiany w olsztyńskiej radzie miasta, ale nie wiadomo, co z ewentualną koalicją. O wszystkim zdecyduje II tura wyborów prezydenckich. Obie strony mówią, że na koalicyjne rozmowy jest za wcześnie.

Monika Rogińska-Stanulewicz z Komitetu Czesława Małkowskiego była na naszej antenie pytana, czy ktoś z jej grona dzwonił do kandydata PiS w wyborach prezydenckich – Michała Wypija:

Pierwszy raz słyszę, żeby do pana Michała Wypija ktoś dzwonił, ale jest to bardzo rozsądny człowiek. Gdybym miała do niego telefon, sama bym zadzwoniła i pogratulowała wyniku.

Mirosław Gornowicz z komitetu urzędującego prezydenta nawiązał natomiast do wczorajszych wypowiedzi Piotra Grzymowicza dotyczące ewentualnej współpracy z PiSem:

Prezydent podkreśla, że nie jest na nikogo programowo obrażony. Z tego jednak nie wynika, że wchodzi z kimkolwiek w koalicję. Jeszcze jest zdecydowanie za wcześnie.

00:00 / 00:00

Wiadomo, że Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów, PiS – 7, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Grzymowicza – 4, podobnie jak Komitet Wyborczy Wyborców Czesława Małkowskiego, a 1 przypadł Wspólnemu Olsztynowi.

Do rady miasta Olsztyna wszedł Łukasz Łukaszewski, który zdobył 2688 głosów. Nie chciał się jednak wypowiedzieć, czy będzie kontynuacja współpracy Koalicji Obywatelskiej z klubem Piotra Grzymowicza:

Wyniki wyborów są nieokreślone. Różnica głosów między Piotrem Grzymowiczem a Czesławem Jerzym Małkowskim była niewielka. Spory sukces odniósł kandydat PiS, który zdobył ponad 13 tysięcy głosów. Ten, kto zagospodaruje wyborców Michała Wypija, ma szansę na wygranie wyborów prezydenckich.

– powiedział Łukaszewski i dodał, że Koalicja Obywatelska będzie współpracowała z tym z prezydentów, który będzie realizował ich program.

00:00 / 00:00

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady miasta Olsztyna 6 radnych . Jarosław Babalski nie miał wątpliwości, jaka będzie koalicja rządząca miastem:

Dziewięć mandatów Koalicji Obywatelskiej i cztery komitetu Piotra Grzymowicza daje stabilną większość trzynastu głosów

– powiedział Jarosław Babalski, radny PiS.

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Socha/M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, Prawo i Sprawiedliwość, Mirosław Gornowicz, Jarosław Babalski, Rada Miasta Olsztyn, Koalicja Obywatelska, Łuklasz Łukaszewski
Jerzy Wilk: Istotnym elementem mojej kampanii wyborczej były spotkania z mieszkańcami Elbląga

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga, poseł Jerzy Wilk podsumował ponad dwumiesięczną kampanię wyborczą. Podkreślił, że w Elblągu kampania była wyjątkowo czysta i bardzo merytoryczna....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV