Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto odbierze olsztyńskie śmieci?

Śmieciowego zamieszania w Olsztynie ciąg dalszy. Część radnych chce, aby odbieraniem odpadów w mieście zajmował się Zakład Komunalny.

W najbliższą środę radni zbiorą się na nadzwyczajnej sesji, podczas której będą głosowali nad uchwałą pozwalającą Olsztyńskiemu Zakładowi Komunalnemu na gromadzenie wszystkich odebranych odpadów. Jak mówi prezydent Olsztyna, jest to wyjście naprzeciw sugestiom radnych. Piotr Grzymowicz dodał, że na ostatniej sesji mówili o tym przedstawiciele Platformy Obywatelskiej:

00:00 / 00:00

Jeśli uchwała przejdzie w głosowaniu, a wiele na to wskazuje, zostanie rozpisany przetarg na odbiór odpadów, które będą miały trafiać właśnie do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego – dodaje Piotr Grzymowicz:

00:00 / 00:00

Nowa ustawa śmieciowa zakłada, że od 1 lipca, to gminy staną się właścicielami odpadów i będą musiały rozpisać przetargi na odbiór śmieci. Urząd Miasta w Olsztynie do końca kwietnia czeka na deklaracje mieszkańców lub zarządców budynków dotyczące sposobu rozliczenia za wywóz odpadów. (mświn/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci
Ruszyła śmieciowa infolinia

Śmieciowa kampania informacyjna w Elblągu ruszyła na całego. Tamtejszy Urząd Miasta uruchomił bezpłatną infolinię, pod numerem 800 889 787 udzielane są wszystkie informacje dotyczące nowych zasad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV