Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto poparł Dudę, a kto Trzaskowskiego według wykształcenia i miejsca zamieszkania

Fot. P.Świniarski

Najwięcej głosów wyborców mieszkających na wsi zdobył prezydent Andrzej Duda, z poparciem 63,2 proc. Rafał Trzaskowski zdobył w tej grupie 36,8 proc. głosów – wynika z badania exit poll wykonanego przez Ipsos.

W miastach wygrał kandydat KO, a im większy ośrodek miejski, tym jego przewaga większa. Największe poparcie Trzaskowski zdobył w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców – 66,5 proc.

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski największe poparcie uzyskał wśród wyborców z wykształceniem wyższym. Zagłosowało na niego 65,9 proc. takich wyborców – wynika z badania exit poll pracowni Ipsos. W tej grupie na urzędującego prezydenta głos oddało 34,1 proc. badanych.

Największy elektorat Andrzej Duda zdobył wśród wyborców z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym, gdzie zagłosowało na niego 77,3 i 74,7 proc. obywateli.

Na prezydenta Andrzeja Dudę głosowało 51,3 proc. mężczyzn i 49,6 proc. kobiet – wynika z sondażu exit poll. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego głosowało 48,7 proc. mężczyzn i 50,4 proc. kobiet.

Z analizy badań exit poll wynika, że frekwencja wśród kobiet wynosi 72,1 proc., zaś wśród mężczyzn 65,3 proc.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, wieś, miasta, Andrzej Duda, wykształcenie, Rafał Trzaskowski
SONDAŻ LATE POLL: Przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim wzrosła do 2 procent

O godzinie 2 w nocy late poll Ipsos opublikował sondażowe wyniki z 90 procent obwodowych komisji wyborczych: Andrzej Duda - 51 procent, Rafał Trzaskowski - 49...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV