Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto winien śmierci nienarodzonego dziecka?

Mieszkanka Nowego Miasta Lubawskiego wini lekarzy za śmierć swojego nienarodzonego dziecka. Szpital nie komentuje sprawy.

W ubiegły wtorek do nowomiejskiego szpitala trafiła kobieta w 5-tym miesiącu ciąży. Początkowo lekarze stwierdzili, że płód jest martwy. Położyli panią Beatę na oddziale, kolejne badanie przeprowadzili dopiero w środę rano ‚ i okazało się, że… dziecko jednak żyje. Dopiero wtedy zapadła decyzja o wysłaniu ciężarnej do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.

Olsztyńscy lekarze próbowali walczyć o życie noworodka ‚ niestety, bez skutku. Ale gdybym wcześniej została wysłana do Olsztyna, moje dziecko nadal mogło by żyć – uważa pani Beata.

00:00 / 00:00

Zarówno ona, jak i jej mąż twierdzą, że przez kilkanaście godzin pobytu w szpitalu w Nowym Mieści Lubawskim nie przeprowadzono żadnego dodatkowego badania. Co więcej – jak relacjonuje pan Kamil – pielęgniarki „kazały iść po karton albo trumienkę”. Małżonkowie podkreślają przy tym ‚ to była druga ciąża pani Beaty, poprzednim razem poroniła. Dlatego ich zdaniem lekarze tym bardziej powinni byli otoczyć ją dokładniejszą opieką.

Jan Karwowoski. Fot. Łukasz Węglewski

Władze szpitala w Nowym Mieście Lubawskim nie chcą komentować sprawy. Dyrektor placówki Jan Karwowski przyznaje, że małżonkowie złożyli skargę na działania lekarzy, ale jak twierdzi: „skomentowanie tej sytuacji jest obecnie niemożliwe”.

00:00 / 00:00

Rodzice zapowiedzieli, że wniosek o zbadanie sprawy wyślą do prokuratury. (apiedz/bsc)

Relacja Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, dziecko, ciąża, nienarodzone dziecko
Rodzice uczą się jak wspierać własne dzieci

W Elblągu rozpoczęły się warsztaty i seminarium pod wspólną nazwą: Coaching – jak budować relacje z dzieckiem. Imprezy odbywają się z okazji Dni Rodziny. Wykłady poświęcone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV