Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto zastąpi zawieszonego wójta Kozłowa?

Urząd Gminy w Kozłowie

W tym, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedstawiła wójtowi Jackowi J. zarzuty i postanowiła zastosować środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczenia majątkowego Polskie Radio Olsztyn informowało w sobotę (11 lutego).

Zarzuty dotyczą przekupienia jednego z radnych, by głosował za podniesieniem wynagrodzenia wójta. Jacek J. miał też bez przetargu oddać w dzierżawę infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną gminy.

Wójt Kozłowa nie miał wyznaczonego zastępcy, dlatego nikt formalnie nie może teraz pełnić jego obowiązków. Sprawę nadzoruje wojewoda, ale wyznaczenie zastępcy będzie możliwe dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia prokuratury.

– To nastąpi w czwartek (16 lutego) i dopiero jeśli postanowienie prokuratury zostanie utrzymane, wojewoda wystąpi do premier rządu o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję organu – informuje Elżbieta Sobańska kierująca wydziałem prawnym i nadzoru w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wójt prawdopodobnie będzie się odwoływał od postanowienia prokuratury. Tymczasem Centralne Biuro Antykorupcyjne w Białymstoku przesłuchuje teraz członków Rady Gminy Kozłowo.

Urząd Gminy w Kozłowie. Fot. Ł. Węglewski

 

(skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, CBA, wójt, Kozłowo, pensja, majątek, zawieszenie, wynagrodzenie, poręczenie, obowiązki, urząd gminy
W tym tygodniu poznamy przyczynę śmierci 1,5 miesięcznego chłopczyka

Cały weekend trwały czynności wyjaśniające śmierć niemowlęcia, który w piątek trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Chłopczyk miał ciężkie obrażenia, przede wszystkim głowy. Mimo wysiłków lekarzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV