Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto zdobędzie główną nagrodę w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego?

Fot. Alicja Kulik

Jedenaście chórów z Polski oraz jeden z Litwy rywalizują od czwartku w Barczewie o główną nagrodę 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego.

Artyści śpiewają nie tylko w trakcie przesłuchań w kościele św. Anny, ale można usłyszeć ich także w wielu innych placówkach kulturalnych regionu. Do tej pory w Barczewie śpiewało 219 chórów, które wystąpiły na 460 koncertach pozakonkursowych. Wszystkie koncerty podczas siedemnastu dotychczasowych edycji festiwalu zgromadziły 103 tys. słuchaczy – powiedziała Radiu Olsztyn dyrektorka organizacyjna festiwalu Danuta Zielonka.

00:00 / 00:00

Festiwal barczewski, to także okazja do pogłębienia wiedzy. Dyrektor artystyczny prof. Benedykt Błoński uważa, że o randze wydarzenia świadczy fakt zaproszenia laureata na Grand Prix Polskiej Chóralistyki do Poznania.

00:00 / 00:00

Dziś – oprócz koncertów – odbywa się także Międzynarodowa Konferencja Naukowa której przewodnim tematem jest twórczość Stanisława Moniuszki. 18. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego potrwa do soboty.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie niespodzianki szykuje nam technologia w piątym sezonie Black Mirror? Posłuchaj audycji Do zobaczenia

W Do zobaczenia dziś mały ekran plus tajemnicza i perwersyjna "Królowa Kier". Sprawdzimy, co strasznego nam szykuje technologia w piątym sezonie "Black Mirror", zajrzymy też do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV