Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.3113 CHF: 3.7462
USD: -- GBP: 4.9202
Logowanie
 

Kto zostanie Mundial Ekspertem?

Dyrygent, wokalistka, a może kucharz? Kto zostanie Mundial Ekspertem? Po raz kolejny zaprosiliśmy znanych i lubianych mieszkańców Warmii i Mazur do typowania wyników piłkarskich spotkań podczas mundialu. Zwycięzcę poznamy 15 lipca.

Na piłce nożnej podobno znają się wszyscy, bez względu na wiek czy wykształcenie. Chcemy sprawdzić jak z typowaniem wyników polskiej kadry poradzą sobie zaproszeni do naszej zabawy eksperci. Nie zabrakło wśród nich znanych na Warmii i Mazurach twarzy m.in. Karola Jabłońskiego, Izabeli Trojanowskiej i Piotra Sołoduchy. Wkrótce opublikujemy ich pierwsze przewidywania dotyczące meczów Polaków podczas turnieju w Rosji. Jak im pójdzie? Zobaczymy niebawem, gdyż pierwszy mecz już 19 czerwca.  A teraz poznajcie ich bliżej.

PIOTR SUŁKOWSKI

Dyrygowanie ma we krwi. Czy jego zdaniem drużyna Adama Nawałki będzie grała jak z nut? Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie jest jednym z naszych Mundial Ekspertów. Urodził się w krakowskiej rodzinie muzyków. To właśnie nuty towarzyszyły mu od zawsze, chociaż w rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że tęsknie patrzył na kolegów grających w piłkę nożną. Dzięki naszej zabawie i zmaganiom polskiej reprezentacji dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii może wrócić do czasów dzieciństwa. Czy według Piotra Sułkowskiego nasza reprezentacja zacznie swój występ z wysokiego „C”?

PIOTR SOŁODUCHA

Podczas koncertów „maluje Lili dzień”. Czy pod jego czujnym okiem, sukces polskiej reprezentacji będzie… jak malowany? Piotr Sołoducha – lider słynnego, olsztyńskiego zespołu Enej jest naszym kolejnym ekspertem w typowaniu wyników piłkarzy na Mundialu. „Lolek” uważa, że w zespole – podobnie jak w sporcie – liczy się współpraca i koleżeństwo. Właśnie dlatego wspólnie z resztą załogi Eneja przed wyczerpującymi koncertami, pracuje nad kondycją na popularnych orlikach, grając w piłkę nożną. Jest też wiernym kibicem polskiej reprezentacji. Czy jego typy się sprawdzą?

KONRAD BUKOWIECKI

Czy jeden z najlepszych lekkoatletów świata pchnie naszą reprezentację do zwycięstwa tak, jak… swoją kulę? Przekonamy się o tym niebawem. Konrad Bukowiecki jest kolejnym Mundial Ekspertem Radia Olsztyn. Piłkę nożną w dzieciństwie trenował… przez dwa tygodnie. Wybrał sport indywidualny, ale wiernie kibicował swojemu starszemu bratu, który był bramkarzem. Czy ta wiedza przyda mu się w zabawie Radia Olsztyn?

KAROL JABŁOŃSKI

Wielokrotny mistrz świata w bojerach i jeden z najbardziej wszechstronnych żeglarzy. Podobno potrafi też… czarować wiatr. Czy Karol Jabłoński – kolejny Mundial Ekspert Radia Olsztyn zaczaruje również wyniki spotkań naszej reprezentacji?

BARTOSZ KWIECIEŃ

Szczypta szczęścia, garść umiejętności i łyżka dobrej kondycji – czy to przepis na sukces drużyny Adama Nawałki, podczas Mundialu? Na to pytanie odpowiedź powinien znać jeden z najlepszych młodych, polskich kucharzy. Bartek Kwiecień to zwycięzca 3. edycji MasterChef Junior. 11-latek z Olsztyna od gry w piłkę nożną woli pierś z kurczaka z puree dyniowym, ale z uwagą śledzi wyniki zmagań Polaków na międzynarodowych arenach. Czy Bartek „zgotuje” sukces drużyny Adama Nawałki?

SEBASTIAN ROZWADOWSKI

Nie straszna mu pustynia, ekstremalny upał i brak wytyczonej trasy. Pilot rajdowy z Olsztyna, uczestnik tegorocznego Rajdu Dakar Sebastian Rozwadowski podjął kolejne wyzwanie. Został Mundial Ekspertem Radia Olsztyn! Uważa Dakar za Everest motosportu, a czy według niego na wyżyny wniesie się również nasza piłkarska reprezentacja?

JOANNA JĘDRZEJCZYK

Pierwsza Polka, która podpisała kontrakt z amerykańską federacją UFC i zdobyła jej mistrzowski pas. Joanna Jędrzejczyk, utytułowana fighterka z Olsztyna jest naszym kolejnym Mundial Ekspertem. Jak przyznaje, zawsze była najbardziej aktywna i zadziorna z całej rodziny. Trzeba przyznać, że w czasie Mundialu wszyscy jesteśmy wielką, sportową familią. Czy Joanna Jędrzejczyk – swoimi typami – pomoże… wywalczyć zwycięstwo biało-czerwonym?

MARTA GOŁĄB-KOCIĘCKA

„Trzeba być żywym i pełnym energii, przytomnie reagować na to, co się dzieje” – mówi o swojej pracy przy porannym programie TVP3 Olsztyn dziennikarka Marta Gołąb-Kocięcka. Nasz kolejny Mundial Ekspert bez trudu rozumie więc, co dzieje się w czasie meczu na boisku. Czy te podobieństwa pozwolą Marcie Gołąb-Kocięckiej trafnie typować wyniki spotkań drużyny Adam Nawałki?

IZABELA TROJANOWSKA

„Trochę starań i świat jest nasz” śpiewała Izabela Trojanowska w jednym ze swoich największych przebojów pt. „Wszystko, czego dziś chcę”. Czy słowa tej piosenki będą pasować również do wyników spotkań naszej reprezentacji? Izabela Trojanowska mecze najchętniej ogląda przed telewizorem w zaciszu własnego domu. Czy to wystarczy, żeby zdobyć tytuł Mundial Eksperta?

LIDIA PIECHOTA

Wakeboard, snowboard, rajdy samochodowe… to nic w porównaniu z macierzyństwem, które jest jej ulubionym sportem ekstremalnym. Lidia Piechota – autorka bloga Ekstremama i dziennikarka jest kolejnym Mundial Ekspertem Radia Olsztyn. W piłkę nożną gra bardzo chętnie ze swoim 5-letnim synem Zachariaszem. Robi to jak na Ekstremamę przystało nie w przyjemne, letnie popołudnie, ale… w śniegu przy -7 stopniach. Czy typy Lidii Piechoty będą równie bezkompromisowe, jak jej podejście do życia?

 

Więcej w piłka nożna, mundial, futbol, Mundial Expert
Na czas mundialu Straż Graniczna otrzyma pomoc od europejskiej agencji Frontex

Przed mundialem w Rosji 19 funkcjonariuszy delegowanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex odbyło trzydniową odprawę szkoleniową w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Funkcjonariusze z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV