Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto zostanie nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie?

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Rozpoczął się konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Dotychczasowa szefowa  Agnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska 19 maja, po tym jak pod koniec ubiegłego roku do magistratu wpłynęły trzy donosy.

Prezydent Olsztyna powołał specjalną komisję, która miała wyjaśnić, czy rzeczywiście dochodziło do  mobbingu. Kontrolę w placówce przeprowadził również Okręgowy Inspektorat Pracy. Ustalono, że połowa osób zatrudnionych w  MOK-u jest w konflikcie z kierownictwem placówki.

Kandydaci na stanowisko dyrektora muszą  mieć co najmniej 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury, administracji rządowej,  samorządowej, albo innych placówkach kulturalnych. Kolejnym kryterium jest  doświadczenie w branży kulturalnej oraz realizacji projektów artystycznych.

Pełniącym obowiązki dyrektora jest teraz Bogdan Kacprzak z miejskiego ratusza. Aplikacje na stanowisko szefa MOK będą przyjmowane do 8 sierpnia.

 

(K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, Olsztyn, konkurs, mok
W Gołdapi wybrano nowego dyrektora OSiR

Został nim  Mariusz Kowalczuk, który do  tej pory kierował  gołdapską placówką Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A. Wcześniej był radnym w Gołdapi, obecnie jest radnym powiatu. Przypomnijmy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV