Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kubica rozbił się na testach przed Rajdem Polski

Tak po wypadku wygląda rajdówka Roberta Kubicy. Fot. Wojciech Milewski

Robert Kubica rozbił swoją rajdówkę na testach przed zbliżającym się Rajdem Polski. Kierowca testował Citroena DS3 na zamkniętym i zabezpieczonym odcinku pod Orzyszem na Mazurach.

Jak podał portal internetowy rsmp.pl auto wypadło z trasy i koziołkowało. Nikomu nic się nie stało. Na razie nie wiadomo, czy uszkodzenia samochodu będą miały wpływ na start Kubicy w Mikołajkach, a 70. jubileuszowy Rajd Polski zaczyna się już w piątek.

Runda Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Litwy ma wyjątkowo mocną obsadę. Kibice będą mogli podziwiać najnowocześniejsze rajdówki, ponad połowa stawki to samochody z napędem na cztery koła. W sumie w rajdzie pojadą zawodnicy z 18 krajów. Nawet najlepsi specjaliści od rajdów nie podejmują się wytypowania jednego faworyta.

Radio Olsztyn jak co roku uruchomi na czas imprezy Radio Rajdowe. Ze studia zlokalizowanego w parku serwisowym w Mikołajkach będziemy informowali o przebiegu imprezy. Można nas słuchać od najbliższego piątku od godziny 9.00. (jerm/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd
Radek Typa: rajd to nieustanne emocje

Przygodę z rajdami rozpoczął od przerobienia fiata 126p i osiągnięcia nim zawrotnej prędkości 160 km/h. Potem było już poważniej i dziś ściga się z mistrzami Świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV