DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Kulomiot ze Szczytna szósty w Pradze!

Konrad Bukowiecki, zawodnik Gwardii Szczytno, w finale lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Pradze, zajął szóste miejsce. Fot. WMZLA

Kolejny rewelacyjny start Konrada Bukowieckiego! Kulomiot Gwardii Szczytno zajął szóste miejsce w finale lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Pradze.

Niespełna 18-letni zawodnik zakończył zawody z wynikiem 20 metrów 46 centymetrów, czym wyrównał swój rekord życiowy i rekord Europy Juniorów. Jak mówi tata i trener Konrada – Ireneusz Bukowiecki, to znakomity występ, choć jego syn poczuł w pewnym momencie, że może nawet zaatakować podium:

00:00 / 00:00

Na początku tygodnia Konrad i Ireneusz Bukowieccy wracają do Szczytna. Teraz – przyjdzie czas na nadrobienie zaległości w szkole:

Złoty medal wywalczył Niemiec David Storl, który pchnął kulę na odległość 21 metrów i 23 centymetrów. (mswin/as)