Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kulturalny rok mniejszości narodowych i etnicznych

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach nie zabraknie w tym roku imprez kulturalnych dla mniejszości narodowych i etnicznych.

Festiwale będą różnorodne – zapowiada Władysław Mańkut, przewodniczący Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Najważniejsze z nich to: Festiwal „Kalinowe mosty”, Festiwal Kultury Ukraińskiej – Ekołomyja, Festiwal Muzyczny Narodów Europy „Pod wspólnym niebem” czy Noc Kupały. Nie zabraknie też imprez romskich, czy dożynek organizowanych m.in. przez Kościół Unicki w Pieniężnie.

00:00 / 00:00

Mniejszości narodowe i etniczne w regionie współpracują ze sobą i działają na rzecz jego rozwoju, podkreśla przewodniczący Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur, Henryk Hoch. Mniejszości nie tylko organizują razem festiwale, ale pracują też w samorządzie. Dlatego – jak powiedział Henryk Hoch – obecnie „nie ma różnicy kto kim jest, kto skąd pochodzi”.

00:00 / 00:00

Warmia i Mazury są najbardziej zróżnicowanym etnicznie regionem w Polsce. Mieszka tu 13 mniejszości narodowych i etnicznych, głównie: Ukraińcy, Niemcy, Mazurzy, Warmiacy, Białorusini, Romowie i Tatarzy. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, mniejszość narodowa
W Światowidzie na ludowo

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu czeka na zgłoszenia artystów, miłośników rękodzieła, twórców ludowych i wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wielkanocnym jarmarku. Trwa właśnie nabór...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV