Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kupujemy za dużo jedzenia. Caritas przekonuje – w święta warto pomyśleć o potrzebujących

Fot. Fotolia.com

Nie marnujmy żywności – apelują organizacje zajmujące się pomocą potrzebującym czy ochroną środowiska. Co roku wyrzucamy w Polsce 9 milionów ton jedzenia, a głównym powodem jest to, że kupujemy więcej, niż potrzebujemy.

Po świętach w wielu domach zostanie żywność, której nie zdołaliśmy zjeść. Jeśli będą to produkty o długiej przydatności do spożycia, w nieuszkodzonym opakowaniu. Jak mówi Krystyna Kucewicz z olsztyńskiej Caritas, można je będzie przynieść do siedziby przy ul. Grunwaldzkiej. Pod warunkiem, że jest to żywność nierozpakowana z terminem ważności przydatnym do spożycia

Jak robić przemyślane zakupy?

Wziąć mało gotówki, nie brać karty bankomatowej. Zrobić listę i nie dać się zwariować. Nie brać dzieci na zakupy. Wart też zjeść przed wyjściem do sklepu. To są tylko dwa dni. A my jemy tylko oczami, mamy ograniczone możliwości.

– podpowiada Krystyna Kucewicz.

Caritas co roku organizuje przedświąteczne zbiórki żywności, którą potem przekazuje potrzebującym. Część produktów trafia do jadłodajni Caritas, które przygotowują np. śniadania wielkanocne dla samotnych i ubogich. Takie śniadanie przygotowywane jest także w tym roku.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, zakupy
Druga niedziela zakazu handlowego. Inspektorzy pracy przyjmują zgłoszenia o łamaniu ustawy

Nie tylko sprzedawanie - wszelkie czynności związane z handlem są zakazane w myśl ustawy. Dziś druga niedziela, w której sklepy są zamknięte. Jak podkreśla zastępca Okręgowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV