Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurator oświaty: Za funkcjonowanie systemu nauczania na odległość odpowiadają osoby, które w zeszłym roku zdały trudny egzamin

Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Fot. A. Chmielewska

Ten system jest wiarygodny i sprawiedliwy – tak o wchodzącym dziś obowiązku realizowania podstawy programowej za pomocą nauczania na odległość, mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Kurator dodał, że wprowadzany system jest unormowany przez prawo.

Za funkcjonowanie tego systemu odpowiada kierownik jednostki systemu oświaty, czyli dyrektor szkoły. To osoba kompetentna, która zdała egzamin w trudnych sytuacjach już rok temu, kiedy był strajk nauczycieli. Dyrektorzy szkół w oparciu o nauczycieli, którzy podjęli pracę, przeprowadzili bardzo trudne egzaminy zewnętrzne po 8. klasie i egzaminy maturalne, a także egzamin gimnazjalisty.

Krzysztof Marek Nowacki zapewniał, że zmiana w systemie nauczania, która jest spowodowana obecną sytuacją epidemiczną, to czas przejściowy.

Czas, w którym my jako społeczeństwo zdajemy egzamin. Im mniej jest nas na ulicach, w przestrzeni publicznej, a im więcej jesteśmy w domu i pracujemy, tym opanowanie groźnej choroby jest możliwe.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty poinformował, że nauczanie bezie realizowane z wykorzystaniem komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych, dziennika elektronicznego, technologii cyfrowych, w które są wyposażone szkoły, a także za pomocą połączeń telefonicznych i poczty.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Krzysztofem Markiem Nowackim

00:00 / 00:00

Więcej o nowych przepisach Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących zdalnego nauczania znajdziesz tutaj.

Zdalne nauczanie jest od dziś obowiązkiem. Do 10 kwietnia nauczyciele będą prowadzić lekcje online

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, dyrektor szkoły, Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-mazurski kurator oświaty, koronawirus
W szpitalu zakaźnym we Wrocławiu zmarł pacjent zakażony koronawirusem

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. W nocy w tym szpitalu zmarł jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV