Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurator: Wdrażanie reformy edukacji na Warmii i Mazurach idzie sprawnie

Zajęcia z informatyki. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Kolejne samorządy przyjmują uchwały intencyjne w sprawie przekształceń szkół. To najnowsze informacje warmińsko-mazurskiego Kuratorium Oświaty.

Do tej pory uchwały intencyjne w sprawie przekształceń szkół przyjęło 29 gmin oraz 8 powiatów. Kuratorium pozytywnie zaopiniowało 14 uchwał, do 2 miało niewielkie zastrzeżenia, reszta – czeka jeszcze na zaopiniowanie. Ten proces idzie u nas bardzo sprawnie, nie mamy żadnych ognisk zapalanych. Wydaje się, że to efekt bardzo licznych spotkań z samorządowcami – ocenia warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

Kuratorium miało zastrzeżenia do uchwały przyjętej przez jedną z gmin oraz przez jeden z powiatów. W przypadku gminy problem polegał na tym, gdzie mają uczyć się uczniowie klasy 7. i 8. Gmina w uchwale włączyła swoje gimnazjum do szkoły podstawowej, zamiast je przekształcić w szkołę podstawową. Tymczasem ustawa mówi, że powinno zostać przekształcone – wyjaśnia Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz z kuratorium. W przypadku jednego z powiatów błąd w uchwale był jeszcze drobniejszy. Zabrakło określenia roku szkolnego, od którego zacznie się nauka w 8-letniej szkole podstawowej – mówi Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz.

Ostateczne wersje uchwał przekształcających szkoły muszą być przyjęte do końca marca.

 

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kuratorium, samorządy, reforma oświaty, Wojciech Cybulski, Przekształecenie Szkół
Dyrektorzy szkół będą sprawdzać nauczycieli

Dyrektorzy szkół mają nowy instrument, który zapobiegnie zatrudnianiu nieuczciwych nauczycieli. Chodzi o Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych. Znajdują się w nim dane osobowe nauczycieli, wobec których komisja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV