Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kuratorium będzie współpracować z Muzeum Stutthof. Krzysztof Marek Nowacki: Ta wiedza jest potrzebna współczesnemu pokoleniu

Fot. Piotr Brodnicki

To trudna historia, dlatego nauczanie jej wymaga przygotowania. Muzeum Stutthof w Sztutowie rozpoczyna współpracę z Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty. W Olsztynie został podpisany w tej sprawie list intencyjny.

Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie Piotr Tarnowski uważa, że były nazistowski obóz zagłady to miejsce ważne w edukacji młodych ludzi.

Mam nadzieję, że to pomoże połączyć dwa bardzo ważne aspekty. Wiedzę, którą się przekazuje w szkole o faktach związanych z systemem obozów koncentracyjnych. A my damy to, co jest równie istotne, czyli zrozumienie w autentycznym miejscu, w oparciu o artefakty.

Piotr Tarnowski

Jak będzie wyglądała współpraca kuratorium i muzeum – wyjaśnia wojewódzki kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Ta wiedza jest potrzebna współczesnemu pokoleniu. Wycieczki edukacyjne są i będą realizowane, są tylko pewnym procesem, który oznacza przygotowanie młodego człowieka, żeby zrozumiał dokąd jedzie, co i dlaczego się tam wydarzyło.

Organizowane będą zajęcia i warsztaty edukacyjne dla uczniów oraz  nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945) został powołany dzięki staraniom byłych więźniów obozu, uchwałą Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku w dniu 12 marca 1962 r.

Fot. Piotr Brodnicki

Fot. Piotr Brodnicki

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w współpraca, kuratorium oświaty, Muzeum Stutthof w Sztutowie, wycieczki edukacyjne
Kurator oświaty zapewnia: w olsztyńskich szkołach średnich jest więcej miejsc, niż chętnych

Po pierwszym etapie rekrutacji, w którym absolwenci podstawówek i gimnazjów aplikowali o miejsca w wielu szkołach, a wybierali jedną, potwierdzamy, że żadnego przysłowiowego armageddonu nie będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV