Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurczy się rynek przemytu nielegalnych papierosów. Do lipca funkcjonariusze zatrzymali towar o wartości prawie 7 mln zł

Fot. W-MOSG

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zatrzymał przez pierwsze półrocze nielegalne towary o wartości prawie 7 mln złotych. W porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku funkcjonariusze zanotowali 16 procentowy wzrost ujawnionej kontrabandy.

Wśród zarekwirowanego towaru dominował nielegalny tytoń – ponad 8 ton. Na polsko-rosyjskich granicach Warmii i Mazur zdeponowano też nielegalne papierosy o łącznej wartości 1 mln 800 tysięcy zł. Pozostałą wartość stanowiły odzyskane pojazdy, narkotyki, alkohol oraz paliwa.

Z informacji ministerstwa finansów i Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że w Polsce kurczy się rynek przemytu nielegalnych papierosów. Według unijnych danych w tej chwili w Polsce ponad 10 procent wyrobów tytoniowych pochodzi z przemytu i nielegalnej produkcji. Kilka lat temu było to ponad 20 procent.

Business Centre Club razem z Krajową Administracją Skarbową ogłosili kilka dni temu kampanię społeczną, która ma uświadomić, że kupowanie papierosów z nielegalnego źródła, to finansowanie grup przestępczych.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: B. Gajlewska/W-MOSG
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, paliwo, straż graniczna, akcyza
Pełne emocji grzybobranie. Zaginione mieszkanki Bartoszyc odnalazła straż graniczna

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Sępopolu odnaleźli trzy zagubione grzybiarki. W okolicach miejscowości Ostre Bardo mieszkanki Bartoszyc, podczas zbierania grzybów, straciły orientację w terenie. Przestraszone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV