Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurier przywłaszczał pieniądze

Nieuczciwy kurier dostarczał artykuły do aptek. Fot. Łukasz Węglewski

Policjanci zatrzymali nieuczciwego kierowcę. Mężczyzna dostarczał artykuły medyczne do aptek na terenie województwa.

Otrzymane pieniądze miał rozliczać poprzez tzw. „wrzutnie bankowe”. Jednak z każdej transakcji część gotówki zamiast do banku, trafiała do kieszeni nieuczciwego kuriera. Jak ustalili policjanci, przez trzy miesiące 27-latek przywłaszczył sobie w ten sposób 19 tysięcy złotych. Ustalane jest, czy to cała kwota nielegalnie zdobyta przez kuriera. Teraz może trafić do więzienia nawet na 3 lat.

27-letni Damian M. pracował jako kierowca w firmie dostarczającej artykuły medyczne od jednego z olsztyńskich przedsiębiorców do aptek znajdujących się na terenie całego województwa. Okazało się, że po dostarczeniu przesyłek podbierał cześć z pieniędzy, które powinien wrzucać do tzw. „wrzutni” jednego z banków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna podbierał z każdej transakcji po kilkaset złotych. W sumie w ten sposób nieuczciwy kurier przez trzy miesiące przywłaszczył sobie 19 tys. zł.

Olsztynianin został zatrzymany przez policjantów wczoraj (28.03) w mieszkaniu po tym, jak pokrzywdzony zgłosił fakt przywłaszczenia przez mężczyznę powierzonych mu pieniędzy.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. (kwp/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ma kłopoty za zdjęcie konopi

Dziewiętnastolatek z gminy Kowale Oleckie opublikował na portalu społecznościowym zdjęcia konopi indyjskich i teraz może mieć kłopoty. Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie posiadania przez niego nielegalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV