Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurza Góra, czyli „biała wyspa” na północy kraju. „Możemy produkować śnieg nawet przy +30°C”

Tomasz Więcek. Fot. A. Dybcio

– Dysponujemy instalacją, która nazywa się „Fabryką Śniegu”. Dzięki temu jesteśmy mniej uzależnieni od pogody, niż inni. Możemy produkować śnieg w każdych warunkach – powiedział Tomasz Więcek ze spółki Kurza Góra z Kurzętnika w rozmowie z Leszkiem Cimochem.

Spółka Kurza Góra zarządza ośrodkiem narciarskim w Kurzętniku. To zarazem największa stacja narciarska w północnej Polsce, jak i również jedyne miejsce w tej części kraju, gdzie obecnie… znajdziemy śnieg.

„Prowadzimy biznes sezonowy i bardzo zależny od pogody” – powiedział Tomasz Więcek i dodał:

Dzięki współpracy z ośrodkami z południa Polski, możemy czerpać z ich doświadczeń. Jeśli chodzi o północną część naszego kraju, to wyznaczamy pewne trendy, mówiąc o ośrodkach nizinnych. Wszędzie jest zielono, a my jesteśmy „białą wyspą” na północnej mapie Polski. To także jednak kwestia doświadczenia, które zaczerpnęliśmy od naszych południowych partnerów.

Tomasz Więcek wyjaśnił również, jaki jest sekret ośrodka z powiatu nowomiejskiego:

Na Kurzej Górze dysponujemy instalacją, która nazywa się „Fabryką Śniegu”. Dzięki temu jesteśmy mniej uzależnieni od pogody, niż inni. Możemy produkować śnieg w każdej pogodzie, przy każdych warunkach. Produkując śnieg od listopada ubiegłego roku, mogliśmy wystartować wtedy, kiedy sobie założyliśmy. Jeśli przyjdą mrozy, to będziemy mogli uruchomić nasz drugi system naśnieżania, który mają wszyscy. Mowa tutaj o armatkach śnieżnych, które skutecznie działają tylko przy niskich temperaturach. „Fabryka Śniegu” z kolei pozwala nam produkować śnieg nawet przy +30°C. Jeśli ktokolwiek zamarzyłby sobie narciarstwa na śniegu latem, jesteśmy w stanie to spełnić.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Tomasz Więckiem

Fot. FB Kurza Góra

Fot. FB Kurza Góra

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śnieg, ośrodek narciarski, Kurza Góra, stacja narciarska
Tym razem aura nie zaskoczy drogowców. GDDKiA gotowa do „Akcji Zima”

Drogowcy już czekają na zimę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie jest po kontroli sprzętu zimowego utrzymania. Jak informuje Karol Głębocki z GDDKiA, wszystko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV