Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kwestując, biegnąc i bawiąc się pomagają podopiecznym hospicjum. W Elblągu rozpoczęły się Żonkilowe Pola Nadziei

Żonkilowe Pola Nadziei

Gościem specjalnym elbląskiej imprezy był krakowianin Piotr Pogon, który opowiadał o nadziei. Mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności zdobył cztery najwyższe szczyty Ziemi.

W sobotę przy elbląskich centrach handlowych odbędą się kwesty. Na niedzielę zaplanowano II Bieg Nadziei i Piknik Rodzinny. Organizatorem Żonkilowych Pól Nadziei jest Stowarzyszenie Na Rzecz Hospicjum Elbląskiego.

Z akcją najbardziej kojarzona jest kwesta, w której każdy darczyńca, za nawet najmniejszy datek, honorowany jest żonkilami z elbląskich Pól Nadziei. Po raz drugi na rzecz podopiecznych hospicjum pobiegną sportowcy – amatorzy. Do tej pory zgłosiło się ponad 200 osób, ale w niedzielę można będzie się dopisać – zapewnia Anna Podhorodecka z hospicjum. Biegacze ruszą sprzed gmachu Hospicjum.

00:00 / 00:00

Tegoroczne Żonkilowe Pola Nadziei odbywają się pod honorowym patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego, prezydenta Elbląga oraz Nadleśnictwa Elbląg.

Żonkilowe Pola Nadziei. Fot. Elbląskie Hospicjum

Żonkilowe Pola Nadziei. Fot. Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, bieg, piknik, żonkile, pola nadziei, Żonkilowe Pola Nadziei
W Elblągu ponad 90 tysięcy emerytów i rencistów skorzysta z Emerytury Plus

To działania prospołeczne, dające duże wsparcie szczególnie osobom wykluczonym i ubogim - tak o Nowej Piątce mówi wicewojewoda warmiński- mazurski Sławomir Sadowski. Sławomir Sadowski Pakiet wprowadzanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV