Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łagodna kara za bójkę z użyciem noża. Sąd w Elblągu wydał wyrok w sprawie 19-latka, który próbował odebrać dług

Fot. M. Stankiewicz

Dwa lata więzienia za bójkę z użyciem noża. Taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Elblągu po rozpatrzeniu sprawy 19-latka oskarżonego o napaść i kradzież. 

Sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenia kary, wziął pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia i sytuację rodzinną oskarżonego. A także to, że rana pokrzywdzonego w bójce nie zagrażała jego życiu.

Do przepychanki o pieniądze doszło na miejskim targowisku. Oskarżony Kacper D. tłumaczył, że jego 23-letni znajomy nie chciał oddać długu. Stąd bójka i przywłaszczenie e-papierosa oraz komórki dłużnika.

Skąd rana kłuta u napadniętego? Oskarżony wyjaśniał, że miał nóż w kieszeni i że w trakcie bójki pokrzywdzony skaleczył się nim w udo. Sąd przyznał, że rana nie była groźna, a napastnik miał dobrą opinię, pracował i uczył się. Urodziło mu się dziecko, które wymaga specjalnej opieki. Sam Kacper D. cierpi na ADHD, co potwierdził biegły psychiatra. To wszystko skłoniło sąd do złagodzenia kary, która ma pełnić rolę wychowawczą.

Dodajmy, że wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać. Kacper D. poprosił  o zwolnienie go z aresztu. Sąd wyraził na to zgodę.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bójka, nóż, kara
Nocna bójka w Piszu. Ciężko ranny 24-latek trafił do szpitala

Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala w Piszu. Mimo to odpowie przed sądem. Okazało się, że brał udział w bójce na ul. Młodzieżowej. Policjanci zatrzymali w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV