Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łapówka za przemyt. Rosjanie próbowali przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej

Fot. W-M OSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali Rosjanina, który próbował wręczyć 800 EURO łapówki. Stało się po tym, gdy patrol zatrzymał do kontroli Volkswagen, którym podróżowali obywatele Rosji, narodowości azerskiej.

Funkcjonariusze ujawnili w specjalnie skonstruowanej skrytce w zbiorniku paliwa 31 800 sztuk nielegalnych papierosów o wartości 22 tys. zł. W trakcie przeszukania, z pojazdu wysiadł 60-letni pasażer i próbował wręczyć funkcjonariuszom Straży Granicznej 800 EURO w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze pieniędzy nie przyjęli, a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych.

Pojazd został zatrzymany. 50-letni kierowca i o 10 lat starszy kolega odpowiedzą za przemyt papierosów. Natomiast Rosjaninowi, który próbował wręczyć łapówkę  grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, łapówka, straż graniczna
Przemyt za prawie 50 tysięcy złotych. 52-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wykryli białoruskie papierosy z przemytu o wartości prawie 50 tysięcy złotych. Patrol zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się kierowcę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV