Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lato keczup klapki

Przygrzało. Na ulicę tłumnie wyległ kwiat narodu naszego – mężczyźni. Żar się leje z nieba, a oni wtedy potrzebują żeby było luźno i niezobowiązująco. I widać i czuć, że jest! Spójrzmy od spodu. Na pięciopalczastych (w większości) stopach widzimy klapki rozdeptane, klapki z siłowni i sandałki z koziej …skórki. Widok piękny tym bardziej, że gustowną skarpetą przyprawiony. I jeśli sportowiec, to skarpeta biała z paskiem, jeśli „wyszedłem tylko po fajki” to zwykła materiałowa, obwisła. Po zarośniętych łydach dojdziesz do spodenek. Na ulicy rządzą spodenki 3/4 (noga składa się wtedy z odcinków: pas materiału, pasek włochów z łydy, naciągnięta skarpetka typu „frotte”, później but sportowy, często biały, przybrudzony). W wersji krótszej – spodenki z wuefu na każdą okazję dobre i w wersji najkrótszej, spodenko-majty, w których trzeba ostrożnie siadać.
Następnie koszulki – najlepsze są te darmowe, z logiem sponsora na festynie otrzymane. Fajnie też mieć koszulkę drużyny z numerem na placach, żeby na ulicy łatwo było policzyć. Żaden szanujący się facet nie wyda sto złotych na koszulkę. Ile to by było piw?
Faworyci z nurtu „wyszedłem tylko po fajki” mają klapki, skarpetki, spodenki 3/4 i podkoszulek na ramiączkach. Do tego dodatki – łańcuszek komunijny zaplątany we włochach na klacie i grubszy łańcuch na przegubie (co chwila poprawiany). Starszy model paraduje jeszcze ze skórzaną saszetką pod pachą (typ taksówkarski) lub z paskiem na biodrze (typ turystyczny).
Przygrzało.  Zza chmur wychynęło piękno.

Z polską muzyką jest dokładnie tak samo.

P.S. W Olsztynie bywa, że za keczup w pizzerii trzeba dopłacić dwa złote.

Garść nowości.

John Mayer – XO – jeśli szukać modeli doskonałych to Jonh jest w sam raz. Zdolny, świetnie gra na gitarze, romantyczny, zęby w komplecie i w dodatku jest bardzo, bardzo przystojny.

Mapei – Don’t Wait – fajne granie takie nieoczywiste. Pani pochodzi ze Szwecji. No i cóż, że resztę sobie dośpiewacie.

Avicii – Lay Me Down – się broni, ale to już pod disco podchodzi. Czy Avicii zapłaciłby 2 złote za keczup w pizzerii?

ZOBACZ TAKŻE

  • Lato na WarmiiLato na Warmii Zuzanna wyszła z domu. Żar lejący się z nieba powoli wypełniał gorącem jej pełne […]
  • Moja staraMoja stara Kiedy już masz naprawdę dość, ale nie tylko trochę, tylko tak nazbierane z kliku lat, to […]
  • PoniedziałekPoniedziałek Poniedziałek jest jak ładna dziewczyna, której śmierdzą nogi. Jak flaszka, który […]
  • A morze możeA morze może Wyjeżdżam. Nie będzie mnie przez jakiś czas. Będę przemierzał Bałtyk w małej łupince z […]
Więcej w muzyka, Olsztyn, uroda, lato, dno, keczup
Twórcza i ekspresyjna konferencja

Twórcza ekspresja w edukacji XXI wieku - pod takim hasłem, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa. Naukowcy dyskutują o tym, jaki wpływ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV