Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lato z pupilem

Fot. Przemysław Getka

Od tygodnia trwa coroczna kampania Polskiego Radia Olsztyn „Lato z pupilem”. Akcja ma uświadomić słuchaczom znaczenie czworonogów w naszym życiu. Staramy  się uwrażliwić na ich momentami trudny los. Pokazujemy, że wakacje to doskonały czas, by spędzić go właśnie z psem i z kotem. Staramy się także pomagać bezdomniaczkom, zbierając karmę.

Pierwsza zbiórka za nami. W miniony piątek przez 8 godzin czekaliśmy na dary pod hipermarketem Auchan w Olsztynie. Kolejna zbiórka już za kilka dni, w piątek od 9.00 do 18.00 także pod Auchanem, czekamy na Państwa. Dary zostaną przekazane Stowarzyszeniu Przygarnij psiaka lub (i) kociaka z Biskupca oraz Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem pod Morągiem. W czasie trwania naszej kampanii „Lato z pupilem” rozmawiamy o znaczeniu zwierząt w naszym życiu, o tym jak reagować na krzywdę wyrządzaną czworonogom i o tym w jaki sposób możemy im pomóc. W naszym studio w audycji „Cztery łapy” pojawili się goście: Bożena Kraczkowska – piosenkarka, autorka tekstów, książek, dziennikarka, opiekunka suczki Marcelki oraz Piotr Sikorski – wokalista, konferansjer i miłośnik zwierząt, w szczególności psa Goferka, którego systematycznie odwiedza w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie.

Zapraszamy do wysłuchania programu

00:00 / 00:00

Adopciaki

Gofer

Gofer jest ślicznym psem, który zwraca uwagę swoją urodą. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy, niestety Gofer ma trudny charakter i potrafi użyć swoich zębów kiedy coś mu się nie podoba (najczęściej dzieje się to kiedy spacer się kończy i musi wrócić do boksu). Chętnie uczestniczy w zabawach, psich sportach, potrzebuje ruchu i przestrzeni. Ze schroniska uwolnić go może jedynie ktoś, kto ma doświadczenie w wychowywaniu psów i kto będzie potrafił ułożyć psiaka, nauczyć go wielu rzeczy, pokazać co wolno a czego nie. Nie powinien mieszkać w domu z dziećmi z uwagi na swoją żywiołowość i niesforność. Idealny byłby dla niego dom z ogrodem i opiekun, który poświecił by trochę czasu na wychowanie Gofra.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lato z pupilem
Bliższe spotkania – 12.07.2019

Dziś w Bliższych spotkaniach głównym tematem była kolejna edycja letniej akcji Radia Olsztyn - „Lato z pupilem”. W tym roku pomoc trafi do schroniska w miejscowości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV