Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie było w regionie ośrodka, który leczyłby kompleksowo. W Olsztynie powstanie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii

Fot. D.Grzymska

Za 2 lata mieszkańcy regionu będą mieli do dyspozycji Warmińsko-Mazurskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Olsztynie.

Dziś wojewoda Artur Chojecki przekazał ponad 17 milionów złotych na budowę ośrodka. Na Warmii i Mazurach do tej pory nie było kompleksowego ośrodka leczącego wszystkie schorzenia układu oddechowego.

Jak przyznała dyrektor szpitala pulmonologicznego w Olsztynie Irena Petryna marzenia się spełniają. Dzięki parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur, dosłownie w ostatniej chwili, udało się pozyskać pieniądze na ten cel z ministerstwa infrastruktury. Pozyskana suma to ponad 17 milionów złotych, co łącznie z 20 procentowym wkładem własnym urzędu marszałkowskiego daje kwotę ponad 21 milionów złotych.

W Warmińsko-Mazurskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii powstanie oddział zabiegowy i OIOM. Każdego roku w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie leczy się ponad 11 tysięcy pacjentów, z czego aż 40 procent to chorzy na raka płuc.

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szpital, Petryna, Chojecki, promesy, szpital pulmonologiczny
Motorowerzysta potrącił starszą kobietę na przejściu. 84-latka trafiła do szpitala

Z obrażeniami głowy i ręki trafiła do szpitala 84-letnia kobieta, która na przejściu dla pieszych została potrącona przez 15-letniego motorowerzystę. W środę po godz. 18:00 na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV