Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Legalny hazard na Warmii i Mazurach. W salonach z automatami specjalna karta zamiast gotówki

Fot. pixabay.com

Na Warmii i Mazurach spada liczba nielegalnych automatów do gier. Wyraźnie może natomiast wzrosnąć liczba tych legalnych. W regionie mogą się pojawić 22 legalne salony z automatami do gier.

Tyle zezwoleń wydała Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie. Na razie państwowa spółka otworzyła salon z automatami w Elblągu. Czy i kiedy otworzy następne jeszcze nie wiadomo.

Legalny hazard ma tym różnić się od nielegalnego, że dokładnie sprawdzany będzie wiek klientów, a służby będą miały dostęp do monitoringu w lokalach. Co więcej, gra będzie odbywała się bez użycia gotówki.

Każdy gracz będzie musiał zarejestrować się, wtedy otrzyma specjalną kartę, na którą przeleje pieniądze i przy użyciu której będzie grał. Dzięki temu będziemy mieli pełną wiedzę o klientach. Przede wszystkim chodzi nam o osoby niepełnoletnie oraz o osoby, które mogłyby wykorzystać te salony do przestępstwa, np. do prania brudnych pieniędzy

– mówi Ryszard Chudy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

00:00 / 00:00

Z danych Urzędu wynika też, że spada liczba nielegalnych punktów gier. Wciąż są wykrywane, ale znacznie rzadziej. W całym ubiegłym roku zatrzymano w regionie 500 nielegalnych „jednorękich bandytów”, czyli o połowę mniej, niż w roku 2017.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gry, pieniądze, gra, hazard, automaty, automat
W Sztynorcie wyremontowane zostanie skrzydło pałacu zajmowane w czasie wojny przez Joachima von Ribbentropa

Pół miliona euro, które na remont pałacu w Sztynorcie przeznaczył Bundestag, będzie wydane na remont skrzydła, w którym mieszkał w czasie II wojny światowej Ribbentrop. Poinformował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV