Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Hoffman: Słowo honoru przestało właściwie cokolwiek znaczyć

Jerzy Hofman i Łukasz Adamski w Polskim Radiu Olsztyn S.A.

Gościem programu jest legenda polskiego filmu  Jerzy Hoffman. Reżyser filmowy. Urodził się 15 marca 1932 roku w Krakowie. Hoffman debiutował w roku 1954 realizując wspólnie z Edwardem Skórzewskim film dokumentalny „Czy jesteś wśród nich?”.

Kawał historii kina w audycji! O kinie gatunkowym („Gangsterzy i filantropi”), przegraniu Oscara za „Potop” z Federico Fellinim, odrzuceniu kariery w USA i…pięknie, którego według  Jerzego Hoffmana jest za mało dziś w kinie.

…Żyjemy w czasach, kiedy słowo honoru przestało właściwie cokolwiek znaczyć. (…) Myślę, że człowiek nie tylko myśli, ale wymaga dla siebie jakiegoś szacunku, ale wymagając dla siebie szacunku i czując jakąś godność osobistą, często zapomina, że ten sam szacunek, trzeba okazać temu i drugiemu człowiekowi, niezależnie od tego jak on jest inny, w swoich obyczajach, kulturze, korzeniach, ponieważ tylko szacunek dla cudzej godności, może być warunkiem żądania uznania godności własnej. Inaczej być nie może.

W  programie „Okno na kulturę” Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

Posłuchaj audycji Okno na kulturę

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Hoffman
„Festiwal ciągle jest młodszy”. W Olsztynie rusza WaMa Film Festiwal

W Olsztynie startuje dziś (wtorek) kolejna, piąta już edycja WaMa Film Festiwalu. Najważniejszym założeniem imprezy jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV