Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie wszyscy wiedzą o możliwości skorzystania z lekarskiej porady przez telefon. Pacjenci, którzy zdążyli, chwalą nowe rozwiązanie

Lekarskie porady przez telefon od początku roku są wpisane w kontrakt lekarza rodzinnego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pozwala to zadzwonić do lekarza zamiast do niego iść.

Na telefoniczną poradę lekarską trzeba się zarejestrować, podobnie jak w przypadku zwykłej wizyty. Lekarz wpisuje ją w dokumentację medyczną. Na razie jeszcze nie wszyscy pacjenci wiedzą o takiej możliwości, ale ci którzy korzystają z porad telefonicznych, chwalą takie rozwiązanie.

Takie konsultacje telefoniczne, to wspaniała rzecz. To duże ułatwienie i podejrzewam, że zmniejszenie kolejek. Mam dzieci i one dużo chorują, więc jak najbardziej skorzystałabym z takich konsultacji, jeśli chodzi o pediatrę. Nie zawsze trzeba przychodzić.

Z porady telefonicznej mogą korzystać głównie osoby, które chorują przewlekle i mają ustalone leczenie. Ostatecznie to lekarz zdecyduje, czy jednak chce widzieć chorego w gabinecie.

Autor: IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, NFZ, telefon, pacjent
Lepiej zapobiegać niż leczyć. „Środy z profilaktyką” w Olsztynie to okazja do zadbania o swoje zdrowie i formę

Aktywność fizyczna może pomóc w uniknięciu groźnych chorób. Jak dbać o zdrowie - podpowiadali eksperci podczas „Środy z profilaktyką" w Olsztynie. W Warmińsko-Mazurskim oddziale NFZ każdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV