Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarz nie przyjął dziecka

Olsztyński oddział NFZ zapowiada kontrolę w ośrodku zdrowia w Kisielicach koło Iławy. Przed kilkoma dniami prowadzący placówkę lekarz odmówił przyjęcia zarejestrowanej 5-letniej pacjentki, bo jak twierdzi – poczuł się szantażowany i zmuszany do pracy ponad obowiązujące go limity.

Do pochodzącego z Mongolii lekarza zgłosiła się mieszkanka gminy z 5-letnią córką, która miała bardzo wysoką gorączkę. Lekarz jej nie przyjął, bo – jak tłumaczył naszemu reporterowi – pracuje do 18.00, a godzina 18.00 minęła:

00:00 / 00:00

Ostatecznie matka dziewczynki zawiozła dziecko do szpitala w Iławie, gdzie udzielono dziecku pomocy. Zarówno lekarze z Iławy jak i pracownicy NFZ w Olsztynie nie mają wątpliwości, że lekarz z Kisielic podszedł do 5-letniej pacjentki lekceważąco – usłyszeliśmy od rzeczniczki warmińsko mazurskiego NFZ, Mgdaleny Mill:

00:00 / 00:00

Posłuchaj audycji Śliska Sprawa:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, NFZ
Lekarz winny śmierci dziecka

Ginekolog z iławskiego szpitala uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci 16-miesięcznego dziecka. Sąd rejonowy skazał Sławomira Ł. na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV