Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarz winny śmierci dziecka

Ginekolog z iławskiego szpitala uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci 16-miesięcznego dziecka. Sąd rejonowy skazał Sławomira Ł. na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

W 2007 roku w iławskim szpitalu urodziła się dziewczynka z ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową. Zdaniem rodziców oraz prokuratury, Sławomir Ł. w czasie porodu nie monitorował stanu płodu i nie zdecydował się na cesarskie cięcie, ani poród kleszczowy.

Dominika zmarła w olsztyńskim szpitalu mając zaledwie 16 miesięcy. Sędzia Ewa Toczydłowska uzasadniając wyrok nie miała wątpliwości, że zaniechanie przez oskarżonego czynności, które powinien był podjąć w czasie porodu przyczyniły się do śmierci dziewczynki.

Sędzia orzekła też wobec oskarżonego dwuletni zakaz wykonywania zawodu oraz grzywnę i nawiązkę na rzecz poszkodowanych. Rodzice dziewczynki odmówili komentarzy przed uprawomocnieniem się wyroku. Obrona zapowiedziała, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem prawdopodobnie wniesie apelację do sądu okręgowego w Elblągu. Sławomir Ł. nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, medycyna
Nie zawiadomili prokuratora

W braniewskim sądzie miał dzisiaj ponownie rozpocząć się proces dotyczący ustalenia, kto jest winien śmierci 8-letniej Magdy z Gronowa. Dziewczynka zmarła w czerwcu 2011 roku, po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV