Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarze alarmują – rodzice unikają szczepienia dzieci!

Fot. D. Machnowski

Medycyna XX i XXI wieku poczyniła wielkie postępy, ale wciąż są choroby, z którymi lekarze sobie nie radzą.

Wynika to albo z niewiedzy, albo z braku czasu, potrzebnego do postawienia dobrej diagnozy. Problem dotyczy także pewnych schorzeń u dzieci. W wielu przypadkach winę za choroby dzieci ponoszą rodzice. W Olsztynie spotkali się pediatrzy z Warmii i Mazur. Lekarze rozmawiali o najnowszych osiągnięciach medycyny w walce z groźnymi chorobami dzieci.

Jak przyznaje dr Barbara Chwała, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu dziecięcym, do olsztyńskiej placówki najwięcej dzieci trafia z zakażeniami dróg oddechowych. Większość powodują wirusy, ale najgroźniejsze są bakteryjne, spowodowane pneumokokami, po których wiele dzieci doznaje ciężkich powikłań. Dlatego, powinno się szczepić dzieci przeciwko tym groźnym paciorkowcom – przekonuje dr Chwała.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Olsztyńska powiatowa stacja Sanepidu alarmuje, że od początku roku do maja 200 rodziców uchyliło się od zaszczepienia swojego dziecka. To tyle samo, ile było przez cały poprzedni rok.

(dgrzy/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, lekarz, szczepienia
Szkoły rozdają dzieciom owoce, warzywa i mleko

Jednym z poważniejszych współczesnych problemów Unii Europejskiej jest zagrożenie ubóstwem wśród dzieci.               W Polsce 28 procent dzieci w wieku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV