Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Joachima, Nory, Stefana
EUR: 4.3105 CHF: 3.8131
USD: 3.7871 GBP: 4.8135
Logowanie
 

Lekarze apelują do wojewody. Chcą zachowania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej

Fot. Fotolia.com

Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zrzeszeni w Warmińsko-Mazurskim Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie wystosowali list do wojewody Artura Chojeckiego w sprawie Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej na Warmii i Mazurach.

Apelują w nim „o podjęcie wszelkich starań zapewniających dalsze funkcjonowanie obecnie istniejących poradni specjalistycznych w naszym województwie w trosce o zachowanie prawidłowej jakości i ciągłości opieki nad pacjentem”.

Biorąc pod uwagę obawy naszych pacjentów uważamy, że jedynie utrzymanie dotychczasowych poradni AOS wraz z utworzeniem kolejnych w szpitalach sieciowych, nie zaś koncentracja świadczeń specjalistycznych w tych że szpitalach, zapewni właściwy dostęp do specjalisty i pozwoli korzystać z porad zwłaszcza osobom w starszym wieku, niepełnosprawnym, pacjentom leczonym onkologicznie i przewlekle chory.

– czytamy w liście do warmińsko-mazurskiego wojewody.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarze
„Jestem przeciwna wykorzystywaniu aborcji do politycznej gry”. Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Gelert gościem Porannych Pytań

O odrzuceniu w Sejmie obywatelskiego projektu "Ratujmy kobiety" i lekarzach, którzy nadal wypowiadają w swoich umowach klauzulę opt-out mówiła w Porannych Pytaniach Elżbieta Gelert - posłanka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV