Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarze wystawiają coraz więcej elektronicznych zwolnień lekarskich

Fot. fotolia

W sierpniu niemal 38 procent zwolnień, które wpłynęły do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to zwolnienia elektroniczne.

Jak powiedział – powiedział IAR zecznik ZUS za niecałe 3 miesiące, od 1 grudnia, lekarze będą mogli wystawiać tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie. Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że od 1 stycznia, czyli od dnia, w którym lekarze mogą wystawiać zwolnienia zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, do ZUS wpłynęło w sumie ponad 5 milionów 800 tysięcy zwolnień wystawionych w formie elektronicznej.

Najwięcej e-zwolnień wpłynęło do oddziału ZUS w Słupsku. Tam 62 procent wszystkich zwolnień to zwolnienia elektroniczne. Ponad 50 procent takich zwolnień wystawiają lekarze w Jaśle, Szczecinie, Koszalinie, Białymstoku i wszystkich trzech oddziałach warszawskich.

Wojciech Andrusiewicz przypomina, że lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) lub w aplikacjach gabinetowych, którymi posługują się na co dzień, przyjmując pacjentów.

Wystawienie E-ZLA jest bardzo proste. Usprawnia pracę nie tylko lekarzy, lecz także pracodawców. Jeśli pracodawca ma profil PUE ZUS, otrzyma natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi elektronicznego zwolnienia i samo zwolnienie.

Papierowe zwolnienia lekarskie niedługo przejdą do lamusa

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, lekarz, choroba, zwolnienie
NFZ zapowiada: będą premie za skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów

Prezes NFZ Andrzej Jacyna zapowiedział, że fundusz będzie premiował świadczeniodawców za zwiększenie przyjęć do lekarzy specjalistów. Szef Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśnił, że fundusz proponuje świadczeniodawcom niepublicznym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV