Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: Jesienią rozpocznie się przekop Mierzei Wiślanej. Inwestycja, razem z drogami dojazdowymi, będzie kosztowała 2 miliardy

Poseł PiS Leonard Krasulski. Fot. Ł.Sadlak

Jesienią tego roku na Mierzei Wiślanej pojawi się ciężki sprzęt – zapewnił w Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski, lider elbląskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu.

Wyłoniona w przetargu belgijska spółka ma wykonać prace za 992 miliony złotych. Od tej decyzji odwołały się jednak trzy podmioty i sprawa trafi do Krajowej Izby Odwoławczej. Leonard Krasulski podkreślał, że pieniądze na przekop Mierzei Wiślanej są zabezpieczone. Przypomniał również o zadaniach towarzyszących samemu przekopowi.

Inwestycja, razem z drogami dojazdowymi, będzie kosztowała 2 miliardy. Jesteśmy na to przygotowani. 2 miliardy będzie nas kosztowała 8-letnia zwłoka jaką nam zafundowano.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około kilometra długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 metrów, długości 100 metrów i szerokości 20 metrów. Budowa kanału ma potrwać do 2022 roku.

W Radiu Olsztyn Leonard Krasulski mówił o zadaniach jakie stawia sobie na kolejną kadencję. Jednym z nich jest zrównanie poziomu życia społeczności popegeerowskiej z pozostałymi mieszkańcami Polski.

Zadośćuczynienie należy się tym ludziom, którzy zostali puszczeni na głęboką wodę. Ziemię, na której pracowali uznawali za współwłasność. Rozgrabiono ją i sprzedano. Z własnym środków powinniśmy wspomóc tę społeczność.

W środę w Elblągu odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Leonard Krasulski jest „jedynką” listy PiS w tym okręgu. Posła poparł prezes partii Jarosław Kaczyński.

Gość Porannych pytań  jest liderem listy PiS. „Jedynką” Koalicji Obywatelskiej w okręgu elbląskim jest Jacek Protas, Konfederacji Andrzej Wyrębek, PSL-u Zbigniew Ziejewski, SLD Monika Falej, a Bezpartyjnych i Samorządowców Wojciech Penkalski.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Leonardem Krasulskim

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński: „Sto obwodnic” nowym hasłem wyborczym PiS. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na konwencjach w Olsztynie i Elblągu

W Olsztynie odbyła się okręgowa konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości #DobryCzasDlaPolski. W spotkaniu uczestniczył prezes partii Jarosław Kaczyński. "Sto obwodnic" to nowe hasło wyborcze PiS zapowiedziane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV