Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski o żyłach bursztynu w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej: Nikt nie liczył na dodatkowe bonusy przy wydobyciu

Poseł PiS Leonard Krasulski. Fot. P. Getka

W miejscu przekopu Mierzei Wiślanej są żyły bursztynu – przekonywał poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski w Porannych pytaniach.

Wartość złóż wstępnie ocenia się nawet na 900 milionów złotych. Dlatego poseł Leonard Krasulski podkreślał, że będą musiały zostać odpowiednio zabezpieczone:

Jest to pewien zwrot kosztów, jakie się włoży. Nie odbieramy tego tak, żeby zarobić na czymś, co się robi. Oczywiście zadanie to jest ujęte w budżecie i nikt nie liczył na jakieś dodatkowe bonusy przy wydobyciu. Mamy teraz inne zmartwienie. Musimy zabezpieczyć to, co robimy przed nieprzemyślanym podmywaniem i niszczeniem.

W lesie w Nowym Świecie wycięte zostały drzewa, wcześniej teren badali m.in. geolodzy. Urząd Morski w Gdyni analizuje wszystkie pozyskane dane i na razie nie podaje szacunkowej wartości bursztynu. Urząd gromadzi także dokumentację do wniosku do Ministerstwa Ochrony Środowiska w sprawie koncesji na wydobycie.

W Porannych pytaniach elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił także do wyborach do Europarlamentu.

To nie jest ucieczka. Zabezpieczamy się osobami doświadczonymi politycznie

– tak Leonard Krasulski komentował start czołowych polityków PiS do Europarlamentu.

Do Brukseli chcą wyjechać m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński, Witold Waszczykowski i Anna Zalewska.

Są osoby, które mają doświadczenie potrzebne w Parlamencie Europejskim. Są też inne osoby, które nabrały tego doświadczenia na naszym rodzimym poletku. Znamy ich przedsiębiorczość i przebojowość w tym, co robią. Niech przenoszą dobre polskie ustawodawstwo. Musimy bronić swojego interesu na niwie Parlamentu Europejskiego.

Liderami list kandydatów PiS w wyborach do Europarlamentu z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego są: aktualny europoseł Karol Karski, były minister rolnictwa poseł Krzysztof Jurgiel i posłanka Iwona Arent.

Natomiast „jedynką” Koalicji Europejskiej jest Tomasz Frankowski. Oprócz niego do Parlamentu Europejskiego kandydują też Anna Wojciechowska, Bożena Kamińska, Jacek Protas. Kandydatem list Kukiz’15 na pewno będzie z kolei Andrzej Maciejewski, a Wiosny Monika Falej.
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, bursztyn, przekop, Mierzeja Wiślana
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcali w Olsztynie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Moim atutem jest wieloletnie doświadczenie - przekonywał w Olsztynie kandydat PiS do Europarlamentu Krzysztof Jurgiel. Wieloletni parlamentarzysta i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel startuje z drugiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV