Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: Przekop Mierzei Wiślanej to okno na świat. Od 30 lat ciągniemy ten temat

Budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną da impuls do rozwoju przemysłu w Elblągu i okolicach – przekonywał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski.

Chciałbym, aby rząd był też zainteresowany rozwojem małego przemysłu stoczniowego. Mamy takie zaplecze, mamy małą stocznię, także tylko poprzez program partnersko-państwowo-prywatny można tworzyć taki rozwój.

Rozwój przemysłu w województwie warmińsko-mazurskim jest jednym z punktów programu wyborczego Leonarda Krasulskiego, który jest liderem listy Zjednoczonej Prawicy w okręgu elbląskim w wyborach do Sejmu.

Gość Radia Olsztyn podkreślał, że wraz z upadkiem PGR-ów na Warmii i Mazurach, i krzywdy jakiej doznali pracownicy tych gospodarstw, upadło także przetwórstwo rolno-spożywcze w regionie. W ocenie parlamentarzysty trzeba odbudować przemysł.

Chodzi o odtworzenie w większym stopniu niż do tej pory przetwórstwa rolno-spożywczego, jak i rozwoju rolnictwa jako takiego. To nie są stocznie, to nie są huty ani kopalnie, ale jest to dobrodziejstwo, które jest nam znane. Wraz z urokami turystyczny mamy również ziemię i to ziemię wysokiej klasy, jak np. Żuławy

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

Poseł Leonard Krasulski. Fot. P. Getka

 

 

Autor: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, video
Ruszyła wyborcza machina. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Elblągu kandydatów do Sejmu i Senatu

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że w okręgu elbląskim partia stawia na sprawdzone nazwiska. W okręgu elbląskim z numerem pierwszym startuje Leonard Krasulski. Poseł ubiega się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV