Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lepiej omijać to skrzyżowanie

Skrzyżowanie ulic: Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Fot. M. Lewiński

Kto nie musi jechać przez skrzyżowanie alei Warszawskiej z ulicami Obrońców Tobruku i Armii Krajowej w Olsztynie, lepiej niech je omija.

Od poniedziałku trwa przebudowa tego newralgicznego skrzyżowania, łączącego trasy krajowe nr 16 i 51. Z każdej ulicy wyłączono z ruchu część jezdni i tworzą się tam gigantyczne korki.

We wtorek rano na skrzyżowaniu chwilowo nie działała sygnalizacja świetlna. I w związku z wykopami drogowymi takie sytuacje mogą się powtarzać – powiedział Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej projekt. Ale zapewnił, że do końca prac sygnalizacja ma działać:

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, remont będzie trwał 9 miesięcy. Modernizacja ma zwiększyć przepustowość skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i Warszawskiej, przez które codziennie przejeżdża około 50 tysięcy samochodów. Powstaną tam nowe pasy ruchu, ścieżki rowerowe i chodniki. Remont ma kosztować 13 milionów 600 tysięcy złotych. 85 procent tej kwoty to dotacja unijna. (ami/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, remont, skrzyżowanie, warszawska, obroncow, tobruku, armii
W Olsztynie ruszyła przebudowa newralgicznego skrzyżowania

  W Olsztynie ruszyła przebudowa newralgicznego skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Obrońców Tobruku z aleją Warszawską. Ulice te leżą w ciągu tras krajowych: 51 - prowadzącej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV