Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć. „Środy z profilaktyką” w Olsztynie to okazja do zadbania o swoje zdrowie i formę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Aktywność fizyczna może pomóc w uniknięciu groźnych chorób. Jak dbać o zdrowie – podpowiadali eksperci podczas „Środy z profilaktyką” w Olsztynie.

W Warmińsko-Mazurskim oddziale NFZ każdy mógł zrobić analizę składu masy ciała, sprawdzić ciśnienie i zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej w organizmie.

Zdrowy styl życia – czyli ruch i dobre odżywianie – może także pomóc w uniknięciu nowotworów m.in. jelita grubego, szyjki macicy i piersi – mówi prezes Olsztyńskiego Towarzystwa „Amazonki” Barbara Baturo-Warszawska.

Według ostatnich badań 10% przypadków to rak genetyczny, a większość jest związana ze środowiskiem, sposobem odżywiania np. to, że siedzimy przed telewizorem a nie spacerujemy.

W czasie spotkania można było uzyskać dostęp do  Internetowego Konta Pacjenta oraz wyrobić  Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Akcję „Środa z Profilaktyką” organizują wspólnie NFZ i Ministerstwo Zdrowia co tydzień. Kolejne spotkanie będzie to Dzień Walki z Rakiem w olsztyńskiej Poliklinice. Zaplanowano badania mammograficzne i cytologiczne, wykład o profilaktyce raka piersi, naukę samobadania piersi oraz pomiary ciśnienia i cukru.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, profilaktyka, pacjent, EKUZ, Internetowe Konto Pacjenta
Bliższe spotkania – 08.01.2020

Mały ZUS i e-recepty to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. W wyniku informatyzacji systemu opieki zdrowotnej od dziś...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV