Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy apelują: Trzymajcie psy na uwięzi podczas spacerów w lesie

Niedawno na oczach ludzi pies zabił sarnę w sadzie nadleśnictwa, fot. Jan Piotrowski Nadleśnictwo Elbląg

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg apelują do właścicieli psów o trzymanie ich na uwięzi podczas spacerów w lesie. Chodzi o bezpieczeństwo dzikich zwierząt, które pod koniec zimy są osłabione i niezdolne do ucieczki.

Innym problemem są psy zostawiane w lasach lub te wypuszczane z gospodarstw. Warto pamiętać, że właściciele psów, które biegają luzem po lesie mogą być karani mandatami.

Niedawno na oczach ludzi pies zabił sarnę w sadzie nadleśnictwa. To było zwierzę domowe, nie uczone polowania czy agresji  tłumaczy Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg.

Dużym problemem są też watahy zdziczałych psów, których jest coraz więcej – dodaje Bartek Bujnik z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Jak podkreślają leśnicy – do śmierci czy okaleczenia sarny czy jelenia mogą przyczynić się też psy mniejszych rozmiarów, niekoniecznie te duże.

Przyrodnicy apelują też o ostrożność na polach i łąkach – tam łupem psów mogą stać się zające, króliki i ptaki – bażanty czy kuropatwy.

Autorka: Mira Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psy, leśnicy
Jak spacerować z psem. O tym w Bliższych spotkaniach

Warszawscy radni zgodzili się, żeby mieszkańcy spuszczali psy ze smyczy podczas spacerów. Ten temat wywołał wiele kontrowersji. Dlatego dziś w Bliższych spotkaniach o naszych pupilach i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV