Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy zachęcają do korzystania ze specjalnych parkingów. W przeciwnym wypadku grozi nawet 500-złotowy mandat

Fot. W-MOSG

Leśnicy potwierdzają – jest wysyp grzybów w lasach wokół Elbląga i na Wysoczyźnie Elbląskiej. Zachęcają do grzybobrania, ale przy okazji apelują o niezastawianie wjazdów i leśnych dróg.

Do lasu można wjechać tylko tam, gdzie są znaki zezwalające na to. W każdym innym miejscu należy liczyć się z karą, nawet do 500 zł. Otwarty szlaban nie jest zachętą, by skorzystać z otwartej drogi i zaparkować w lesie. Wręcz przeciwnie, świadczy to tym, że poruszają się tam samochody służbowe leśników – tłumaczy Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. To może być np. ciężki wóz z drewnem, który nie bardzo może manewrować, albo samochód służb jadących na ratunek człowiekowi lub do pożaru.

Gdzie zatem parkować? Na leśnych parkingach, które są przystosowane do tego celu. Łatwo je znaleźć na mapach lub w leśnych aplikacjach. Do lasu można wjechać tylko tam, gdzie są znaki zezwalające na to.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, kara, leśnicy, ostrzeżenie, Jan Piotrowski, 500 Złotych
Były burmistrz Pisza prawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji skazujący byłego burmistrza Pisza Jana A. Sprawa dotyczyła przekroczenia uprawnień w związku z bezprawnym żądaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV