Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy w Kudypach zachęcali dziś do oddawania krwi. Do akcji będzie można przyłączyć się także m.in w Olsztynie i Szczytnie

Fot. A. Skrago

Leśnicy włączyli się akcji oddawania krwi. Do arboretum w Kudypach przyjechał autobus Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Mobilna stacja stanęła dziś przed arboretum leśnym w Kudypach. Bo to właśnie leśnicy postanowili odpowiedzieć na apele i zorganizować akcję na swoim terenie.

Chcieliśmy jako nadleśnictwo Kudypy wesprzeć akcję poboru krwi. To czas, w którym aktywność dawców jest niższa niż na ogół w ciągu roku. Krwi brakuje, dlatego chcemy pomóc i razem z kudypskimi leśnikami zaprosiliśmy okolicznych mieszkańców do oddawania krwi

– wyjaśnia Łukasz Auguścik z nadleśnictwa Kudypy.

00:00 / 00:00

Z powodu epidemii warunki poboru krwi są nieco inne. Oprócz standardowych zabezpieczeń czyli dezynfekcji rąk i noszenia maseczek ważną zmianą jest to, że na pobór trzeba się wcześniej zarejestrować. Do autobusu zgłaszają się jednak nie tylko leśnicy, ale także mieszkańcy gminy i urzędnicy, na czele z wójtem gminy Gietrzwałd.

Krew jest teraz bardzo potrzebna choćby dlatego, że zaczynają się wakacje, a część krwiodawców nie pojawia się w punktach poboru. Dodatkowo szpitale wracają do planowanych zabiegów, przy których krew także jest niezbędna.

W tym tygodniu krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie także przed Galerią Warmińską w Olsztynie (w środę 1 lipca), następnego dnia przyjedzie do jednostki wojskowej w Lipowcu, a 3 lipca będzie w Szczytnie przy Hali Wagnera.

Autor: A. Skrago
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, Kudypy
Trudna sytuacja w bankach krwi. Dyrekcja RCKiK apeluje do honorowych dawców, aby się zgłaszali

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie brakuje krwi wszystkich grup dla ratowania życia. - Musimy działać szybko - mówi dyrektor placówki, Grażyna Kula. Stan...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV