Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Licealiści wypłynęli w rejs Pogorią

elblążanie na Pogorii

Grupa uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozpoczyna tygodniowy rejs Pogorią po Morzu Liguryjskim. To jeden z elementów wychowania żeglarskiego młodzieży.

– Taki rejs to nie wczasy – tłumaczy Tomasz Szuszkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w elbląskiej ”jedynce”. Młodzież wykonuje na statku wszystkie prace, tak jak zwyczajna załoga.

00:00 / 00:00

Pogorią dowodzi kapitan Bronisław Tarnacki, elblążanin i absolwent I LO. Rejs po południowych morzach to nie jedyne wydarzenie dla młodych miłośników żeglarstwa.

W ubiegłym roku, w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu powołano Uczniowski Klub Sportowy Horyzont. UKS przy wsparciu samorządu województwa i miasta organizuje cykl rejsów szkoleniowo-turystycznych na Mazurach, Jezioraku i Zalewie Wiślanym. Imprezy odbywają się pod hasłem „Warmia i Mazury – raj dla żeglarzy”. Przy wsparciu sponsorów zakupiono też nowy jacht, który wspomoże wysłużoną 30-letnią jednostkę „Dar Elbląga”. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, rejs, Pogoria
Przez referendum nie ma dyrektora

Po odwołaniu w referendum Rady Miasta w Elblągu, tamtejszy szpital miejski pozostaje bez dyrektora. Z prac w komisji konkursowej zrezygnowało czterech byłych radnych. Konkursu nie rozstrzygnięto,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV