Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liczy się precyzja, prędkość i profesjonalizm. Strażnicy graniczni z całego kraju walczą w Kętrzynie o tytuł najlepszych

W Kętrzynie rozgrywane są zawody straży granicznej. Fot. W-MOSG

Najlepsi w Straży Granicznej – pod takim hasłem w Kętrzynie rozrywane są ogólnopolskie zawody.

Zmagania potrwają 3 dni. Do rywalizacji staje 12 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki straży granicznej z całego kraju. Zaplanowano osiem konkurencji. Dziś będą to: jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym z piłeczką tenisową umieszczoną na masce samochodu, bieg sztafetowy 4×400 metrów, składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie.

W czwartek odbędzie się bieg na orientację w terenie na dystansie około 15 kilometrów. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, ale i prawidłowym odczytywaniem mapy, by odpowiednio szybko trafić do wyznaczonych miejsc kontrolnych.

Ostatnim punktem zawodów będzie piątkowy test na temat pełnienia służby granicznej. Po nim zaplanowano podsumowanie zmagań i nagrodzenie zwycięzców.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, zawody
Westernowe strzelanie pod Ostródą

Winchestery, colty i rewolwery... Około 30 strzelców z całej Polski oraz Litwy wzięło udział w zawodach westernowych pod Ostródą.  Polski Związek Strzelectwa Sportowego uznaje zawody westernowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV