Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liczy się urok, atrakcyjność i aktywność mieszkańców. Rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu Wieś z inicjatywą

Fot. Ł. Węglewski

Rekordowa liczba 21 miejscowości zgłosiła się do udziału w konkursie „Wieś z inicjatywą”. To już 19. edycja rywalizacji. Jej organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Od kilku lat samorząd powiatu nie stawia tylko na urodę wiosek, ale przede wszystkim na aktywność ich mieszkańców. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa pod wieloma względami. Jak wyjaśnia rzecznik starostwa  Marek Murdzia, wpłynęła  rekordowa liczba zgłoszeń. Rok temu było 10 wsi, teraz jest 21. Sam objazd wsi zajął komisji dwa tygodnie.

Wszystkie zgłoszone inicjatywy musiały być udokumentowane i potwierdzone przez władze gminy. Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu Elbląskiego. Wyniki prac jury trzymane są do końca w tajemnicy. Nagrodą dla zwycięzców są pieniądze na realizacje dalszych pomysłów. Za ten konkurs Powiat Elbląski był kilkukrotnie nagradzany przez ogólnopolskie organizacje pozarządowe.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, konkurs, wieś, inicjatywa, powiat elbląski
Zniszczyli trzy wiaty przystankowe na jednej z ulic Elbląga. Wandale byli pijani

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani dzięki informacji osoby, która widziała zdarzenie. Wiaty przystankowe zniszczono na ulicy Grota-Roweckiego. - Szybka reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie chuliganów na gorącym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV