Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liczył na uczciwą pracę, nieświadomie stał się kurierem w rękach fałszywych protetyków

Fot. fotolia

Policjanci z Elbląga poinformowali o nowym sposobie oszustwa. Tym razem przestępcy zaczęli żerować na zdrowiu podając się za firmę protetyczną.

Sprawa wyszła na jaw, gdy na komendę zgłosił się mężczyzna, który nieświadomie działał w imieniu takiej firmy odbierając pieniądze na poczet zaliczki na wykonanie protezy zębowej. Mężczyzna znalazł pracę w internecie. Miał odbierać przesyłki od osób, które rzekomo korzystają z usług firmy protetycznej. Oszuści szukali osoby z autem, która będzie odbierała pieniądze.

Po sygnale od kuriera policja zabezpieczyła przekazy w taki sposób, by nie można było wypłacić pieniędzy. Odzyskano w ten sposób ponad 4 tysiące złotych.  Funkcjonariusze apelują, by dokładnie i rozważnie przeglądać ogłoszenia w poszukiwaniu pracy. Jeżeli coś wzbudza nasze podejrzenia należy skontaktować się z policją.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, oszust, oszuści, dentysta, stomatolog, protetyka
Sejm uchwalił rządowy program Emerytura Plus. Do portfeli seniorów trafi 888 złotych

"Za" rządowym programem Emerytura Plus głosowało 396 posłów, 3 było "przeciw", a 19 wstrzymało się od głosu. Program zakłada jednorazową wypłatę dodatkowego świadczenia emerytalnego w wysokości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV