Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit skomentował głosowanie Lidii Staroń w Senacie

Jerzy Szmit – szef PiS w okręgu olsztyńskim. Fot. P.Getka

Zachowanie Lidii Staroń podczas wyboru marszałka Senatu odbieram bez emocji i bez zaskoczenia – tak głosowanie senator z Olsztyna komentuje Jerzy Szmit, szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

We wtorek Senat wybrał na stanowisko marszałka Tomasza Grodzkiego z Platformy Obywatelskiej, który dostał 51 głosów. Tym samym odrzucono kandydaturę Stanisława Karczewskiego z Prawa i Sprawiedliwości, na którego zagłosowało 48 głosów. Jedynym senatorem, który wstrzymał się od głosu, była Lidia Staroń – senator niezależna z Olsztyna.

Jerzy Szmit, szef struktur PiS w okręgu olsztyńskim stwierdził, że takie zachowanie wcale go nie dziwi.

Ja nie spodziewałem się innego głosowania, dla mnie to nie jest zaskoczeniem, że pani Lidia Staroń nigdy nie może się opowiedzieć, po której jest stronie. Spodziewałem się takich zachowań i na inne nie liczyłem. Byłaby niespodzianka, gdyby opowiedziała się po którejś ze stron

00:00 / 00:00

Lidia Staroń została wybrana do Senatu w okręgu wyborczym nr 86, obejmującym Olsztyn oraz powiaty olsztyński, szczycieński i nidzicki. Prawo i Sprawiedliwości w tym okręgu w ostatnich wyborach nie wystawiło własnego kandydata.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senat, Jerzy Szmit, Lidia Staroń
Bogusława Orzechowska o sytuacji w Senacie: Opozycja ma „płynną” większość

-Do końca wierzyłam, że to jednak Stanisław Karczewski zostanie wybrany marszałkiem Senatu - powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn senator PiS z Ostródy Bogusława Orzechowska. Choć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV