Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidzbark Warmiński wypięknieje dzięki Cittaslow

fot. Sawomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

Lidzbark Warmiński korzysta z przynależności do sieci Cittaslow.

Dzięki dofinansowaniu władze miasta planują modernizację amfiteatru, budowę centrum rzemiosł i kultury warmińskiej i zagospodarowanie brzegów Łyny na odcinku od ulicy Olsztyńskiej do Kopernika.

Burmistrz Lidzbarka Jacek Wiśniowski uważa, że inwestycja podkreśli potencjał jego małego miasta. Dzięki niej wyeksponowane zostaną walory turystyczne miasta, będą nowe ścieżki spacerowe, mały amfiteatr i boiska do gry w bule. Bule to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi.

00:00 / 00:00

Władze miasta chcą także zagospodarować brzegi Łyny na odcinku od ulicy Olsztyńskiej do Kopernika. Miałyby się tam pojawić: plac zabaw, siłownia plenerowa i boisko. Będą także specjalne tablice prezentujące historie miasta. Wszystko ma kosztować 17 mln zł, ale większość tej kwoty Lidzbark otrzyma z Ponadlokalnego programu rewitalizacji sieci miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano w tej sprawie specjalną umowę.

 

Lidzbark Warmiński podpisał pierwszą umowę na projekt realizowany ze środków przeznaczonych na miasta Cittaslow. Fot. I. Malewska

Wszystko ma kosztować 17 milionów złotych, ale większość tej kwoty Lidzbark Warmiński otrzyma z ponadlokalnego programu rewitalizacji warmińsko – mazurskiej sieci miast Cittaslow. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano specjalne porozumienie w tej sprawie.

Letnie studio Polskiego Radia Olsztyn w Lidzbarku Warmińskim. Fot. K. Pakulnicki

– Dzięki odtworzeniu historycznej zabudowy jednej z kamienic i modernizacji sąsiadującego z nią amfiteatru władze miasta chcą zaktywizować zawodowo mieszkańców – podkreśla burmistrz Jacek Wiśniowski.

00:00 / 00:00

Lidzbark Warmiński. Fot. Łukasz Węglewski

Lidzbark Warmiński podpisał pierwszą umowę na projekt realizowany ze środków przeznaczonych na miasta Cittaslow. Fot. I. Malewska

 

(imal/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński
Turniej Miast Kopernikańskich za rok w Toruniu

Gwałtowne burze zmusiły organizatorów do przerwania odbywającego się w Lidzbarku Warmińskim 7. Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Na całodniową imprezę przyje chały delegacje z Torunia, Fromborka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV